Lokalizacja: Gdańsk, Polska     Data : 2009-2010     Powierzchnia: 2770,30 m²     Inwestor: Prywatny

Na potrzebny siłowni zaadaptowano część pomieszczeń po dawnej fabryce uszczelek firmy Morpak. Przestrzeń podzielono na dwie części – siłownię Impuls fitness oraz PowerPit Gym. Centralnie zlokalizowano strefę wejściową i recepcyjną, węzły sanitarne oraz strefę wypoczynku dla obu siłowni, skrajnie rozlokowano sale do ćwiczeń.
Zachowano oryginalne pofabryczne elementy wnętrz i wyposażania pomieszczeń, wykorzystując je, jako atuty podkreślające surowy i industrialny charakter inwestycji. Wypiaskowano kasetonowe sufity, pozostawiono chropowatą strukturę wewnętrznej powierzchni ścian zewnętrznych, do wydzielania przestrzeni wykorzystano ażurowe ścianki z siatki stalowej.
Zdecydowano się na na ograniczoną acz wyrazistą kolorystykę pomieszczeń: sufity pomalowano na kolor antracytowy, ściany na biało, w pomieszczeniach mokrych zastosowano płyty gresowe i ceramiczne w kolorze białym i antracytowym. Akcentem kolorystycznym są malowane na żółto ażurowe ścianki oraz żółte elementy sprzętów do ćwiczeń.
Naprzeciwko siłowni, na cele CrossCore, zaadaptowano i nadbudowano dawny budynek magazynowy firmy Morpak. Dzięki powyższym zabiegom uzyskano przestronne i wysokie przestrzenie do ćwiczeń fizycznych oraz antresolę, z której można obserwować treningi.

 

Zespół projektowy: Oliwer Rasztawicki, Bartosz Leczkowski, Waldemar Leczkowski, Marta Zander.

Zdjęcia: Emi Karpowicz

Powerpit Gym 2009-2010

[info+]