Lokalizacja: Otomin, Polska     Data : 2012 – 2016     Powierzchnia: 3647,42‬ m²     Inwestor: FA

Budynek biurowo-administracyjny z częścią magazynową jest inwestycją zaprojektowaną kompleksowo – od projektu koncepcyjnego, poprzez budowlany, wykonawczy i aranżacji wnętrz do projektu indywidualnych mebli biurowych.
Projektowany budynek składa się z trzykondygnacyjnej części biurowej oraz jednokondygnacyjnej części magazynowej. Zestawione części obiektu, ze względu na odmienne funkcje, skontrastowano kolorystycznie i materiałowo.
Aranżację wnętrz biurowych cechuje prostota, która przekłada się na kluczową rolę detali i precyzyjnie dobrane materiały zarówno w wykończeniu wnętrz jak i zabudowach meblowych. Zastosowano szlachetne materiały naturalne: kamień, beton, drewno, stal i szkło; ich specyfika, sposób wykończenia i zestawienia nadaje unikalny i ponadczasowy charakter wykreowanej przestrzeni.
Przy lokalizacji pomieszczeń biurowych, gabinetów, pomieszczenia socjalnego i sali konferencyjnej, wykorzystano sąsiedztwo z działką leśną. Zapewniono kojący widok na ścianę lasu, dzięki zastosowaniu obszernych przeszkleń i loggi.

 

Zespół projektowy: Oliwer Rasztawicki, Łukasz Malik, Maciej Sarol, Marta Zander, Marek Hrycyna, Tomasz Kobiela

Zdjęcia: Emi Karpowicz

Siedziba FA 2012-2016

[info+]